Po co na Mazury

Po co na Mazury

Po co na Mazury

Wypad na Mazury to obowiązkowy cel podróży każdego Polaka. Konieczne jest, aby udawać się w to miejsce chociażby z faktu, iż jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów miejscowości geograficznych i kulturowych w naszym kraju. Poza tym, że można tam przede wszystkim znakomicie wypocząć, dodatkowo jest to idealne miejsce pod względem przedsięwzięć o charakterze czysto rozrywkowym. To idealne miejsce na spędzanie czasu biernie, jak i aktywnie.

Można organizować sobie wycieczki rowerowe, spływy kajakarskie, płynięcie żaglówkami, piesze rajdy itd. Ponadto jest to miejsce gdzie da się pokontemplować przyrodę oraz spędzić czas całą rodziną, w tym także znajdzie się tam niebanalne zajęcie dla rodzin z dziećmi. Kolejna kwestia to to, że na Mazurach jest realizowanych wiele imprez o charakterze kulturalnym. W tym przypadku w grę wchodzi popularne na całym kraju już Mazurskie Lato Muzyczne, jakie organizowane jest w Ełku, Mazurskie Zawody Balonowe także w Ełku, Międzynarodowy Piknik Country w Mrągowie, jaki emitowany jest w telewizji polskiej. Do tego dochodzi także Ogólnopolski Festyn Rodziny jaki jest przygotowywany zawsze, regularnie na dzień dziecka.

Także miejscem jego organizacji jest Ełk. Do tego warto wspomnieć o Mulatce czyli Mazurskim Lecie Kabaretowym. Kolejną wartościową z kulturalnego punktu widzenia imprezą masową jest Festiwal Ognia i Wody w Ełku, jak i Seven Festiwal w Węgorzewie czyli festiwal dla ludzi młodych, bowiem jest to impreza muzyki rockowej. Nie możemy też zapomnieć o Giżycku i kultowym już Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty.

Do tego dochodzi też Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Złot Tarka jaki ma miejsce systematycznie w Iławie. Co więcej można na Mazurach sporo pozwiedzać – ciekawe architektonicznie, starodawne wiejskie chaty, pałace i zamki, a także wielorakie kościoły o niebanalnej zabudowie.

Wpis zawdzięczamy